Архітектурне LED-підсвічування: призначення та особливості вибору

Для виразного підсвічування фасадів будівель та споруд застосовують архітектурні світильники. Наявність таких елементів надає завершеного вигляду екстер’єру, прикрашає вхідні групи, створює додатковий акцент на окремих частинах об’єктів. За допомогою архітектурних світильників можна реалізувати новий нічний образ будівель, історичних пам’ятників, скульптурних композицій. Вибір та монтаж світлотехнічного обладнання виконують під кожний проєкт, застосовуючи різноманітні прилади.

Особливості LED-світильників

На основі світлодіодів виготовляють прилади різних розмірів, видів, кольорів та конфігурацій. Багатий асортимент фасадної освітлювальної техніки пропонує торговий дім Світоніка, де можна вибрати й купити прилади для втілення різних проєктів.

Архітектурні світильники мають широкий попит у дизайні екстер’єрів. Для оформлення фасадів застосовують прожектори зі спрямованим потоком світла високої щільності, лінійні моделі для створення виразних ліній на будь-якій частині споруди, точкові прилади для локального підсвічування декоративних елементів. За допомогою такої техніки можна гарно виділити карнизи, балкони, лоджії, отвори, тераси тощо. Переваги та особливості LED-світильників:

  • компактні розміри;
  • тривалий термін служби;
  • відсутність теплового випромінювання;
  • різноманітні конфігурації;
  • широкий вибір кольорів;
  • економне енергоспоживання;
  • яскраве якісне світло;
  • широкий діапазон робочих температур;
  • високий клас захисту, стійкість до вологи;
  • оптимальна потужність.

Фасадне світлове обладнання має тривалий експлуатаційний ресурс. Вагомою перевагою LED-приладів є економне споживання електроенергії. Це дозволяє організувати архітектурне освітлення з мінімальними витратами на придбання, монтаж та обслуговування світлотехніки.

Як вибирати архітектурні світильники

Прилади для фасадного освітлення – це категорія універсальної техніки. Її за доступними цінами реалізує магазин електротоварів Світоніка, де представлено понад 30 тис. найменувань продукції. Світильники з LED-лампами встановлюють на будівлі різного призначення – адміністративні, комерційні, громадські споруди, житлові об’єкти, історичні пам’ятки. Прилади монтують на фасадах, тому освітлювальна техніка постійно працює в складних вуличних умовах. При виборі архітектурних світильників потрібно враховувати важливі критерії.

Яскравість та споживана потужність

Неяскраві прибори витрачають мало енергії (10-15 Вт) та забезпечують оптимальний рівень освітлення. Потужні прожектори споживають багато енергії (декілька сотень ватт), але світловий потік може сягати десятків тисяч люмен.

Колір світіння

Існує багато цікавих варіантів оформлення фасадів у різних кольорах або у монохромній гамі. Залежно від особливостей конкретного дизайнерського рішення можна застосовувати білий, однотонний або багатокольоровий варіант світіння з холодним, теплим чи нейтральним світлом.

Клас захисту приладу

Для вуличного освітлення рекомендовано обирати світлотехніку з класом захисту IP65 або вище. В таких приладах заключені в корпус делікатні компоненти не страждають від дії негативних факторів оточуючого середовища – пилу, вологи, опадів тощо.

При розробці системи освітлення потрібно враховувати розміри будови, архітектурний стиль, облицювальні матеріали фасаду та призначення споруди.