Будівництво приватного будинку з обмеженим бюджетом

Такий процес, як будівництво приватного будинку — це завжди значні суми. Багато людей мають за мету побудувати житло для себе і своїх близьких, але мало хто заглиблюється в питання, тим самим позбавляючи себе знань про те, як можна здійснити будівництво більш бюджетно. Для того щоб створення власного житла було успішним і менш витратним, розгляньте фактори, які безпосередньо впливають на його вартість.

Дешево і сердито: розбираємося в особливостях економічного будівництва

Щоб підійти найбільш раціонально до процесу будівництва з погляду фінансів, необхідно поставити собі запитання «Який бюджет я маю у своєму розпорядженні?» Визначивши свої грошові рамки, ви можете переходити до питань про призначення майбутнього будинку, про будівельні матеріали, які знадобляться, про необхідний термін експлуатації тощо. Отже, розглянемо детальніше кожен фактор, що має безпосередній стосунок до формування вартості будівництва будинку.

Призначення майбутнього будинку

На етапі встановлення призначення майбутнього приватного будинку важливо зрозуміти, чи буде будинок використовуватися як постійне місце проживання, чи виступатиме в ролі дачного житла і місця для відпочинку. Також варто приділити увагу кількості мешканців, які в перспективі будуть заселяти будинок. Від цих аспектів безпосередньо залежить поверховість, планування, кількість і розмір приміщень, а все це зі свого боку відбивається на вартості.

Вибір матеріалу і технології будівництва

Під час вибору будматеріалів і безпосередньо технології зведення будинку необхідно заздалегідь з’ясувати деякі нюанси, а саме:

 • постійним чи тимчасовим буде житло;
 • які кліматичні умови притаманні території;
 • яким геологічним і геодезичним умовам відповідає ваша ділянка.

Найбільш прийнятним вибором технології на сьогоднішній день є каркасний будинок. Він легкий, теплий і швидкомонтований — 3 місяці і будинок під ключ готовий (під чистове оздоблення). До того ж, завдяки особливостям такої технології, як основу будинку можна вибрати пальовий фундамент, що є все таким же ефективним, але більш бюджетним рішенням.

Не втрачає популярності й технологія будівництва будинку з газобетону: такий будинок служить довше, має високу звукоізоляцію, теплоізоляцію та вогнетривкість, зводиться так само швидко, а за ціною він буде дорожчим відсотків на 20.

Проект приватного будинку або котеджу

Щоб побудувати будинок з обмеженим бюджетом, важливо раціонально підійти до вибору проекту майбутнього будинку. Економічності рішення відповідає проект:

 • конструкція якого прямокутна або квадратна;
 • з 2-скатною покрівлею;
 • з мінімальним склінням;
 • без цокольного поверху;
 • без терас, балконів, арок та інших архітектурних різноманітностей;
 • з мінімалістичним внутрішнім і зовнішнім оздобленням.

Поверховість житла

Поверховість — це один з ключових чинників, на які необхідно звернути увагу, оскільки він безпосередньо впливає на величину вартості будівництва. Найоптимальнішим і, безсумнівно, найвигіднішим варіантом є двоповерховий будинок з мансардою в якості 2 поверху. Вибравши таку споруду, ви заощадите на плямі забудови, і отримаєте набагато більше житлової площі.

Планування конструкції

Важливо розуміти, що розробка індивідуального планування в складі проекту — це захід набагато більш витратний, ніж вибрати типовий проект або адаптувати його під свої потреби. У готовому проекті архітекторами вже передбачено все необхідне, все розраховано до дрібниць, представлено універсальне планування. Тому якщо у вас немає специфічних запитів і ви маєте намір заощадити кошти, радимо обрати типовий варіант.

Оздоблювальні роботи

На етапі підбору будматеріалів зверніть увагу на вітчизняний ринок, адже на сьогоднішній день виробництво в країні більш ніж гідне і істотно не відрізняється від своїх аналогів за кордоном. Ба більше, замовляючи послуги будівництва в певній будівельній компанії, ви можете заощадити і за рахунок того, що їхні фахівці закуповують сертифіковані будівельні матеріали за оптовою ціною.

Вибір підрядників

Довіритися будівельній компанії — це завжди більш економічний варіант будівництва, оскільки ви не тільки вбережете себе від непередбачених витрат і провалів, а й:

 • зможете побудувати будинок під ключ під відповідальність будівельної компанії;
 • отримати гарантії та договір, що підтверджує всі зобов’язання;
 • отримати всі необхідні консультації та допомогу в проведенні раніше незнайомих вам заходів (геологія і геодезія, вибір ділянки, отримання дозвільних документів тощо).

Побудувати приватний будинок бюджетно і якісно можна, якщо заздалегідь передбачити всі ціноутворювальні фактори!