Футони та топери: чим відрізняються тонкі матраси між собою?

Досягти комфортного сну без якісного ортопедичного матрасу просто неможливо. Саме тому виробники пропонують найрізноманітніші моделі на будь-який смак, щоб кожен покупець зміг обрати оптимальний варіант під свої потреби. Дуже часто у продажу можна зустріти два види тонких матрасів — футони та топери. Спершу вони можуть здатися одними й тими ж моделями (просто під різними назвами). Втім насправді вони відрізняються своєю функціональністю. Сьогодні ми розглянемо основні відмінності між цими двома видами ортопедичних матрасів.

Призначення

Футон є традиційним японським матрасом, який зазвичай використовують як спальну поверхню на підлозі чи поверх меблів. Тобто це повноцінне спальне місце, яке здатне задовільнити потреби більшості користувачів. Найчастіше для наповнення використовують якісні матеріали: латекс, піна тощо.

Топери — це спеціальні вирівнюючі поверхні, які накладають поверх спального місця. За допомогою них можна вирівняти продавлену поверхню або змінити її жорсткість. Наприклад, тонкий ортопедичний матрас SoNLaB Roll — Up додає комфорту поверхні та дозволяє зробити її більш м’якою. Для наповнення найчастіше використовують натуральний латекс або його штучний замінник, кокосову койру тощо. Деякі топери мають спеціальні фіксуючі елементи (наприклад, ремені або еластичні куточки), які забезпечують стійкість та дозволяють уникнути зсуву з основної поверхні.

Товщина виробів

Футони зазвичай мають достатню товщину, оскільки для них передбачене самостійне використання (наприклад, сон на підлозі). Найчастіше у продажу можна зустріти варіанти висотою 8-11 см.

Сучасні виробники пропонують різну товщину топерів, завдяки чому забезпечується їх універсальне використання (зміна жорсткості поверхні, сон на підлозі, усунення недоліків від старого матрасу тощо). Втім найчастіше висота починається від 5 см і закінчується 11 см.

Мобільність та легкість використання

Перевагою футонів є їхня мобільність. Такі конструкції досить легкі, завдяки чому їх легко можна переносити та транспортувати залежно від потреби. Особливо зручно це для тих людей, які живуть в обмеженому просторі або часто подорожують.

Тонкі матраси топери є також легкими, втім, на відміну від футонів, вони не призначені для постійного транспортування. Їх використовують як сталу поверхню, які кріпиться на старий матрас чи фіксується поверх дивану. Втім сучасні виробники розробляють різні моделі топперів: наприклад, тонкий безпружинний матрас SoNLaB латекс седафлекс 12 ML можна згортати та розгортати безліч разів.

Комфорт та підтримка

Зазвичай футони є жорсткими матрасами, які забезпечують обмежену підтримку тіла. Тому вони підходять для людей, які не мають особливих проблем зі здоров’ям та надають перевагу більш м’якій підтримці хребта під час сну.

Оскільки тонкі ортопедичні матраси топери виконують задачу поліпшення рівня комфорту вже існуючої поверхні, вони мають оптимальний ортопедичний ефект. Втім рівень комфорту насамперед залежить від матеріалу наповнювача. Наприклад, ортопедичні матраси топери з латексу забезпечують оптимальну підтримку тіла та рівномірний розподіл ваги по всій поверхні.

Вартість

Зазвичай футони є більш доступними за ціною. Це пояснюється простішою конструкції виробів. Тому такі варіанти обирають люди з обмеженим бюджетом.

Натомість вартість топерів може варіюватися залежно від наповнювачів, розміру вибору та його товщини. Та якщо зважати на те, що такі вироби дозволяють значно подовжити термін служби існуючого матраса та поліпшити якість сну, ця інвестиція є цілком доцільною.

Футони є оптимальним рішенням для тих, у кого немає особливих вимог до поверхні для сну. Натомість тонкі ортопедичні матраси топери здатні надавати підтримку тіла та у разі потреби коригувати жорсткість вже існуючої поверхні. Обидва два варіанти є досить мобільними, втім топери найчастіше використовують як сталий варіант, натомість футони зручно брати з собою у різні поїздки чи походи. Вартість обох варіантів ортопедичних матрасів залежить насамперед від типу наповнювача, товщини та розмірів кожного конкретного виробу.