Поради щодо вибору підлогового покриття для спальні

У кожного з нас власне уявлення про ідеальну спальню, і важлива тут не тільки ліжко. Принципово те, як до неї підступитися: одні люблять потопати ступнями в глибокому ворсі, інші — торкатися босими ногами голих дощок, треті — стукати підборами кам’яними плитами.

Так чи інакше, перебуваючи в цій кімнаті, ми дослухаємося до тактильних відчуттів. Тому вибір підлогових покриттів – це не просто питання візуального сприйняття та естетичних уподобань. Це емоції та задоволення, які народжуються, коли ноги торкаються дуба, клена чи венге.

Екологічна чистота

У спальні ми гарантовано проводимо третину дня, і краще, якщо там пануватиме здорова атмосфера, чиста від пилу, запахів та хімічно небезпечних летких речовин (навіть у концентрації менше гранично допустимої норми). Чи відомо вам, як у повітря квартири проникають всілякі формальдегіди? Багато хто думає, що все це результат випаровування з поверхонь синтетичних матеріалів або декоративного оздоблення, нанесеного в заводських умовах. Або принаймні з поверхонь кустарних штучок.

Однак все набагато складніше: найбільшу небезпеку становлять лакофарбові покриття на хімрозчинниках, нанесені на поверхню підлоги саме в домашніх умовах. Краплі поганого лаку або алкідної фарби затікають між планками або дошками в процесі лакування підлоги. Вони покриваються зовні твердою плівкою і роками виділяють розчинник. А ми? Ми вдихаємо отруйні пари.

Уберегти своє здоров’я вам допоможе проста порада: лакуйте і фарбуйте лише складами на водній основі (тими, що не вимагають евакуації дітей, квітів та тварин на час ремонту). Або ж покрийте дерев’яну підлогу олією – в ній немає жодних хімічних розчинників, небезпечних для здоров’я.

Ковролін – це про тактильність

Якщо ви вважаєте, що підлога має бути м’якою, тоді вам просто необхідний ковролін. На відміну від звичайного килима, це рулонне покриття кріплять до основи підлоги на двосторонній скотч. Ковролін не тільки принесе тактильне задоволення, але покращить звуко- та теплоізоляцію в приміщенні в цілому.

На іншій чаші терезів — півкіло пилу, який збирається в густому ворсі і може стати джерелом алергічних реакцій. Але куди простіше позбутися цього пилу хорошим миючим пилососом, аніж пізніше збирати ті ж півкіло із повітря.

Ходите по спальні на шпильках? Придивіться до ламінату

На масивній підлозі і паркеті під тиском шпильок залишаться вм’ятини: багато порід дерев не мають достатньої твердості, щоб це витримати. Підборів не боїться ламінат — один з лідерів по міцності та зносостійкості серед сучасних підлогових покриттів.

Його верхній шар («оверлей») містить корунд — один із найтвердіших мінералів на землі. Під ним знаходиться декоративний шар з паперу з меламіновим просоченням, завдяки чому дизайн такої підлоги здатний перевершити найсміливіші очікування, хоча популярністю користуються фотозображення дерев’яних і кам’яних фактур. Нарешті, основа матеріалу – тверда плита HDF, яка лежить на балансері. Знизу в деяких марках передбачено ще й звукоізолюючий шар.

Щоправда, для захисту сусідів знизу від стуку ваших каблучків вам знадобиться ще дещо: при монтажі ламінату необхідно укласти на чорнову підлогу додатковий шар акустичного ізолятора.

А якщо потрібно все й одразу?

Припустимо, ви загуглили фотографії інтер’єрів і опис підлог і зрозуміли, що хотіли б мати природне покриття, тепле і одночасно зносостійке. І щоб ніяких стиків, куди може проникнути вода. Є рішення – натуральний лінолеум!

Цей матеріал, на відміну від своїх численних синтетичних побратимів, як і в колишні віки, виробляється з лляної олії, соснової смоли, деревного борошна, мінеральних наповнювачів і барвників. Натуральний лінолеум екологічно чистий, зносо-і вогнестійкий, простий у укладанні та догляді, не боїться води.

Послухайте та зробіть по-своєму

Можна скільки завгодно твердити про правильні з точки зору екології покриття. Але якщо хочеться чогось оригінального, прислухайтеся до свого серця. Дерев’яна підлога, покрита фарбою «під золото», розписана особисто для вас художником або шикарний варіант з природного каменю. Та хоч із натуральної крокодилової або зміїної шкіри у вигляді штучної плитки ручної роботи. Які завгодно — головне, щоб ви були в захваті від такої ідеї, адже це ваша найзатишніша у світі спальня.