Стінова опалубка: види та функції

Стінова опалубка спочатку складалася з брусів і дощок. Це призвело до створення модульних систем, які характеризуються широким спектром застосування і тривалим терміном служби. Залежно від конструкції розрізняють балочну та щитову опалубку стін.

Стінова опалубка

У балочної стінової опалубки балки опалубки підтримують обшивку, а сталеві профілі служать в якості ригелів. Вона може бути індивідуально адаптована до складних форм і високих навантажень. Зокрема, архітектурні бетонні конструкції з високими вимогами до поверхонь і розташування анкерів часто можуть бути ефективно реалізовані тільки за допомогою балочної стінової опалубки. Таку та інші опалубка купити можете у компанії Робуд.

Панельна опалубка

Панельна опалубка зі сталевими або алюмінієвими рамами має значно менше окремих компонентів. Фіксовані розміри панелей, включаючи обшивку, системні компоненти для з’єднань і з’єднань зі стінами, а також інші деталізовані рішення, що враховують особливості будівельного майданчика, сприяють швидкому опалубуванню великих площ. Крім того, можливість переміщення великих блоків краном прискорює роботи з опалубки.

Опалубка, або система опалубки, слугує формою для бетонних елементів конструкції, якщо тільки таку форму не забезпечує ґрунт, інші елементи конструкції тощо.

У цій статті ми розглянемо стінну опалубку, зокрема, для зведення стовпів, стін, колон, паль, пульвіні та мостових опор. У більш широкому сенсі, всі типи вертикальних конструкцій з укладанням свіжого бетону.

Типи стінової опалубки

Опалубку для стін можна розділити на наступні типи:

 • Традиційна;
 • Сталева та/або алюмінієва збірна;
 • Дерев’яна збірна;
 • Пластикова збірна;
 • Традиційна стінна опалубка.

Традиційна система опалубки монтується безпосередньо на будівельному майданчику за допомогою жовтих панелей та/або дерев’яних планок зі сталевими розпірками.

Ця система є гнучкою, але вимагає більшого часу на виконання робіт. Високі витрати на завантаження/розвантаження, а також час виконання робіт роблять цю систему неекономічною, особливо коли потрібна велика поверхня опалубки.

Сталева та/або алюмінієва збірна опалубка для стін

Сталева опалубка складається з модульних елементів різного розміру, які монтуються за допомогою замикаючих і затискних пристосувань.

Збірну сталеву опалубку можна розділити на три категорії:

 1. Високого тиску: для тиску лиття >70 кН/м2
 2. Середнього тиску: для тиску лиття<>= 60 кН/м2
 3. Низького тиску: для тиску бетонування<= 50 кН/м2

Тиск, який чинить бетон на панель опалубки, визначається висотою і консистенцією самого бетону.

Цей тип системи має кілька переваг:

 • Легко збирається і розбирається;
 • Краща рівна і гладка обробка;
 • Швидше і швидше збирання/розбирання;
 • Обробка великих поверхонь.

Дерев’яна та пластикова збірна опалубка для стін
Широко використовується для гладкого лицьового бетону. Має велику вагу та довший час попередньої збірки.
Збірна пластикова опалубка, з іншого боку, дуже проста в обігу. Однак її не так легко збирати через велику кількість з’єднань, які вимагають великої кількості стяжних стержнів. Вона витримує обмежений тиск при заливці.