Від Києва до Брно — мальовничий автобусний маршрут Східною Європою

Відтоді, як у 2017 році Україна і Чехія започаткували між собою безвізовий режим, маршрути до країни замків стали не тільки мрією, а й реальністю кожного українського мандрівника. Достатньо тільки біометричного паспорта і Східна Європа — у вас на долоні.

Чехія — країна з цікавою історією. Тут є архітектурні згадки Римської і Австро-Угорської імперій, часів соціалістичного режиму, сучасні будови за стандартами Європейського Союзу. І вражає, наскільки гармонічно усе це співіснує разом, і заодно робить Чехію такою неповторною і самобутньою.

Історичний слід накладений і на мовну складову в країні. Старші люди знають російську, хоча й не розмовляють нею. Молодь вивчає англійську, але основна мова звичайно — чеська, що вважається найскладнішою мовою слов’янської сім’ї мов.

Другим за величиною містом Чехії після Праги є Брно. Разом зі столицею це місто розділяє управління країною, адже тут знаходиться резиденція багатьох державних інститутів, зокрема Вищого конституційного суду, омбудсмена та ін.

Повз неймовірні краєвиди — Київ — Брно

Подорож зі столиці України до Чехії передбачає багато неперевершеного. 24 години в дорозі у сучасному комфортабельному автобусі перетворюються на невеличку екскурсію. Першою зупинкою і підготовкою до споглядання європейських красот є Львів. Якщо обрали маршрут через Польщу до Брно, який є найкоротшим, тоді наступним на вас чекає старовинний Краків.

До Брно можна доїхати через Закарпаття і Угорщину, тоді дорога займає більше часу. Споглядання величних Карпат і словацьких Альп компенсує втрату кількох зайвих годин. Дорога на кожному маршруті чудова. Для пасажирських автобусів зазвичай діє прискорений режим проходження митного контролю на кордоні, тому очікування на митниці не займає багато часу.

Чим запам’ятається Брно

Назва міста походить від слова “броня”. Ви знали, що Брно не був значно зруйнованим під час війн останніх століть? Тут збережені автентичні пам’ятки архітектури і культури, якими вони були від початку. Ще Брно називають столицею чеського вина через величезні виноградники, що висаджені навколо міста.

Топ-3 туристичних локацій Брно:

  1. Площа Свободи. Традиційно, спершу туристи віддають почесті історичному центру міста. Монумент зі скульптурами всіх святих — місце молитви і надій місцевих жителів ще від 17 століття. Поціновувачам архітектури в стилі епохи Ренесанс варто зазирнути в Дім господ із Липе — одну з найвідоміших споруд площі Свободи.
  2. Стара Ратуша. Будівля в готичному стилі, є самою давньою світською спорудою Брно. З цим місцем пов’язані безліч легенд. Одна з них пояснює, чому центральна вежа на порталі входу в Стару Ратушу є кривою відносно всіх інших веж. Кажуть, архітектору не заплатили за роботу гроші, які обіцяли, і він таким чином помстився місту.
  3. Собор святих Петра і Павла. Неймовірна пам’ятка архітектури романського стилю. Лідер серед споруд того часу і гордість міста Брно. Цікаво, чому дзвони тут дзвонять не о 12.00 як зазвичай, а об 11.00? Колись місто перебувало в оточенні. Мудрий дзвонар храму дізнався про рішення ворогів взяти місто до 12.00 або відступити. Монах почав бити у дзвони на годину раніше і тим самим врятував Брно від захоплення ворогами. З того часу зображення собору карбується на чеських кронах, а час для полуденного дзвону так і залишився — 11.00.

Відвідати Чехію — це познайомитися з неймовірною національною культурою, якою пронизано тут усе. В кафе під ритми невгамовної чеської польки гостей зустрічають офіціанти в народних костюмах. Про чеське пиво ходять легенди, повірити в які неможливо, якщо тільки не спробувати і не випити келиха.

Стаття надана: https://skybooking.ua/bus/kyiv-brno/