Як правильно обрати ламінат – п’ять перевірених порад

Розробка елітного інтер’єру для квартири чи будинку зазвичай розпочинається з вибору матеріалу та кольорової гами підлоги, яка разом з оздобленими стінами створює загальний фон приміщення. Завдяки доступному асортименту різних матеріалів, орнаментів та відтінків, кожен окремий проєкт може стати дійсно ексклюзивним, а ретельно продуманий елітний ремонт квартири Київ приємно вразить навіть найвимогливіших замовників.

Аби оновлене затишне житло виглядало ошатним, дизайнери рекомендують звернути увагу на пропозиції з якісним ламінатом. Проте обирати його варто з урахуванням характеристик приміщення, де він буде знаходитися, щоб експлуатаційні властивості відповідали вимогам якості, стійкості і надійності.

Актуальні поради щодо правильного вибору ламінату для елітного інтер’єру квартири

Ламінатом або ж ламінованим паркетом називають спеціальний оздоблювальний матеріал для підлоги на деревній основі. Щоб обрати ідеальний варіант ламінату  та отримати в результаті дійсно якісний елітний ремонт Київ, варто скористатися перевіреними практичними порадами від дизайнерів та майстрів.

Порада перша: звернути увагу на підкладку ламіната

В процесі монтажу нового покриття обов’язково має використовуватися спеціальна підкладка. Вона може бути з повітряно-пухирчастих плівок, спіненого полістиролу або ж на основі пробкового дерева. Товщина такої підкладки може бути не менше 2-3 мм, але і не більше 5 мм. З її допомогою майстрам вдається легко заховати незначні нерівності підлогової основи, забезпечивши ідеально рівну поверхню для укладки ламіната.

Ця деталь в ремонті також забезпечує додатковий демпферний ефект, рівномірне навантаження на поверхню, гідроізоляцію покриття і захист замків ламелей від поломок. Обираючи ламінат з підкладкою, можна отримати додатковий ефект звукоізоляції приміщення. Проте розраховувати на такий результат можна, доручивши всі роботи перевіреним тямущим майстрам.

Порада друга: завчасно визначитися з класом ламіната

Це стосується вибору між побутовим та промисловим ламінатним покриттям, враховуючи їх переваги та недоліки під час експлуатації, наприклад:

  • побутовий тип ламіната рекомендовано обирати для ремонту квартир, будинку та інших об’єктів більш індивідуального призначення (житло), оскільки він має нижчий рівень зносостійкості та прослужить близько 5-7 років (маркування 21, 22 і 23);
  • промисловий ламінат актуальний для приміщень з підвищеної прохідністю та розрахунком використання протягом 8-10 років (маркування 31, 32, 33 і 34).

Щоб чітко визначитися з типом ламінату для власного житла, варто проконсультуватися з фахівцями, які безпосередньо проводитимуть ремонт квартири чи будинку в Києві.

Порада третя: якість матеріалу, з якого виготовлений ламінат

Склад якісного ламінатного покриття досить багатокомпонентний, проте основою залишаються волокна деревини, стиснуті під дією пресу з папером. Така основа додатково обробляється спеціальними смолами, що підвищує рівень міцності виробу. Будова якісного ламінату, який використовують, плануючи саме елітний ремонт будинків Київ, передбачає наявність:

  • нижнього стабілізуючого шару;
  • основної (несучої) плити;
  • декоративного паперу або плівки з орнаментом та певним відтінком;
  • верхнього захисного шару.

Проте якість та надійність ламінату залежить саме від технології виготовлення і хімічного складу домішок. Дві зовні однакові планки можуть відрізнятися ціною в 1,5-2 рази, що в свою чергу зумовлює якість та надійність результату.

Порада четверта: не залишати без уваги показник водостійкості покриття

Не варто відмовлятися від якісного та гарного ламінатного покриття для підлоги на кухні чи у ванній кімнаті. Потрібно лише звернути увагу на варіанти з підвищеним рівнем стійкості до впливу вологи (як правило, з пластиковою основою) та ретельно обробити шви на стиках.

Порада п’ята: особливості вибору кольорів для підлоги з ламіната

Щоб новий інтер’єр вийшов дійсно ошатним і гармонійно скомпонованим, варто приділити окрему увагу кольорам та характеру забарвлення поверхні. Зокрема важливо не використовувати контрастні поєднання, якщо загальний фон оформлений в холодних відтінках. Аби не помилитися з вибором, варто скористатися послугами професійного дизайнера, а самі роботи доручити перевіреним відповідальним майстрам.