Як зробити будинок теплішим

Ви не потрапили до числа щасливчиків, яким уже включили тепло? Чи хочете утеплити квартиру? Пропонуємо кілька порад, які допоможуть не замерзнути.

Прості поради:

1. Купуйте обігрівач.

  •  Масляні радіатори. Найкраще обрати модель із регулятором потужності та термостатом, який допоможе регулювати температуру. Крім того, такі обігрівачі не пересушують повітря, тому є найкращим вибором для квартири. Вартість – від 170 гривень. Придбати їх можна в супермаркетах електроніки або замовити в інтернет-магазині.
  •  електричні конвектори. Гріють повітря повільно, досить безпечні, тому що нагрівальні частини закриті. Вартість їх – 250-500 гривень.
  • Теплові вентилятори. Їхній основний мінус — сушать повітря. Ціна – від 70 гривень. Найдешевше обирати у будівельних супермаркетах або замовити по інтернету.
  • інфрачервоні випромінювачі. Вони гріють не все повітря, а лише поверхню чи предмет, який спрямовані. Ціна – від 400-600 гривень.
  • Обираючи обігрівача, потрібно бути особливо пильним, адже багато з них можуть бути небезпечними. А ще доведеться багато витрачати на електроенергію.

2. Відкрийте батареї:

приберіть шторки, щитки, ґрати та меблі. Також не фарбуйте батарею в кілька шарів, тому що вони віддають менше тепла і працюють як термос. За виконання цієї поради температура в кімнаті підвищиться на 3 градуси. До речі, наступного разу, коли фарбуватимете батареї, оберіть чорний колір — він більше віддає тепла.

3. Поверніть батареї щільним папером або картоном з фольгою з стіни та підвіконня.

Або на саму стіну приклейте фольгу — вона стане тепловідбивним екраном. Тоді тепло утримуватиметься і йтиме до середини кімнати, а не грітиме стіни та вікна. Це дозволить підвищити тепловіддачу на 5-8%.

4. Займіться під’їздом.

Домовитеся із сусідами щільно закривати вхідні двері. Можна також написати оголошення, щоб це робили інші або поставити довідник. Тоді у всіх квартирах потеплішає на 2 градуси.

Радикальні поради

1. Замініть вікна на металопластикові:

вони не пропускають холоду. Але якщо зараз ви не плануєте цього робити – утеплюйте дерев’яні вікна старим методом: поролон чи вата плюс широкий скотч, а краще замість скотчу – широкий медичний пластир. Після утеплення вікон у кімнаті стане на 5 градусів тепліше.

2. Встановіть підігрів підлоги.

При цьому тепло піднімається рівномірно у повітря. Виготовляють такі підлоги багато фірм. Вартість такої статі – від 70-120 до 160-320 гривень за квадратний метр залежно від способу її монтажу.

3. Утепліть квартиру ззовні

обшийте стіну теплоізолюючим матеріалом. Варіантів два: утеплення пінопластом або утеплення мінеральною ватою. Пінопласт 25-35-міліметрової щільності приклеюють товщиною 5 і більше сантиметрів і прибивають до стіни, далі — арматурна сітка та спеціальна фарба. Вартість таких видів утеплення можна побачити в розділі «Ціни на утеплення будинку пінопластом та мінватою»

Таким утепленням займаються альпіністи-фасадники. Нині ці послуги особливо популярні. Після обшивки температура у кімнаті підніметься на 5-7 градусів.