Яка плитка краще підходить для мощення: гранітна чи бетонна?

Існує безліч матеріалів для мощення доріжок і майданчиків. Найбільш популярними варіантами є бетон і натуральний граніт. Можна використовувати плитку або бруківку — естетичний ефект буде однаково хорошим.

При виборі матеріалів більшість споживачів враховують співвідношення вартості з експлуатаційними характеристиками. Бетонна бруківка дешевша за граніт, але природний камінь перевершує штучне мощення за багатьма іншими параметрами.

Основні параметри порівняння

Зовнішній вигляд

Бетонна плитка — це стандартний серійний виріб. Її можна пофарбувати, але покриття швидко злазить. Мощення виходить однотонне сіре. Різноманітність надає тільки фігурне укладання окремих елементів.

Гранітна плитка — це унікальний матеріал. Природна фактура каменю не повторюється на двох однакових елементах. Подивіться на гранітну плитку — наскільки оригінальним виходить малюнок https://www.budgran.com.ua/services/granitni-plity/. Граніт виглядає цікаво, дорого, престижно.

Стійкість до зовнішніх впливів

Для виготовлення бруківки використовують бетони середньої та високої міцності. Вони досить стійкі до стирання, механічних ударів. Морозостійкість бетону становить до 100 циклів залежно від умов експлуатації. Бруківка не потребуватиме ремонту протягом 5-10 років.

Гранітне мощення зберігається століттями. На вулицях європейських міст до наших днів збереглися середньовічні кам’яні мостові. Граніт твердий, міцний, стійкий до ударів. Він не вбирає воду і витримує екстремальні морози. При дотриманні технології укладання і допустимого навантаження мощення не потребуватиме ремонту протягом 50-100 років.

Ремонтопридатність

У разі просідання, здуття, інших дефектів мощення бетонна бруківка швидко покривається тріщинами. Якщо потрібна заміна підстильних шарів, то покриття доводиться знімати, і майже всі елементи неминуче пошкоджуються. Мощення доведеться влаштовувати заново, несучи подвійні витрати.

Гранітні плити мощення більш практичні в цьому відношенні https://www.budgran.com.ua/services/granitni-plity-moshhennya/. Висока міцність каменю дає змогу витягувати окремі елементи кладки без пошкодження. Плити залишаються придатними до повторного використання. Після усунення дефекту можна знову укласти камінь і він виглядатиме так само ефектно.

Обидва матеріали мають свої переваги та недоліки. Якщо вам необхідне дешеве і досить міцне мощення на нетривалий час — обирайте бетон. Тим, хто віддає перевагу надійності та довговічності, підійде гранітна плитка.