Ящик для інструментів – зручна і потрібна річ для кожного майстра

Інструменти використовуються людством з давніх давен – ще з кам‘яного віку, причому тодішнє різномаїття не сильно, взагалі-то, і поступалось сучасності – хоча, звісно, ті інструменти виконували дещо інші функції і вирішували дещо інші завдання.

resserve.com.ua

При цьому кроманьйонці вели кочовий образ життя, і ці інструменти треба було якось переносить. За довгий час, зрозуміло, ані шкіряні, ані дерев‘яні, ані плетені з лози ящики для інструментів зберегтись не могли, і ми можемо лише здогадуватись, як вони виглядали.

В Античності і Середньовіччі майстер мав особливий статус, але часто теж переміщався від міста до міста, переносячи, звісно, свої інструменти за собою. На зорі Промислової революції набір інструментів вже значно розширився, і набув, в принципі, сучасного вигляду, але належав вже в основному не майстру (робочому), а фабриці. Тоді ж сформувався знайомий з літератури ящик для інструментів – коробка з відкритим верхом і поперечиною для переноски.

В сучасності ринок пропонує величезний вибір коробок для інструментів – для різних завдань, професій, методів застосування. Головні їх особливості:

  • органайзинг. Все має бути розкладено раціонально, і будь-яку плашку чи біту потрібно знайти швидко;
  • Легкість самого ящика. Сучасні матеріали дають можливість робити ящики досить легкими, не навантажуючи робітника переносом зайвої ваги;
  • Міцність. Легкість не означає, що матеріал ящика легко пошкоджується – навпаки, оскільки його призначення – це містити інструменти зі сталі, які часто кидають в той самий ящик, або різко виймають, то матеріал ящику має витримувати ці удари і вагу інструментів без сколів, тріщин і руйнування;
  • Компактність. Не завжди, звісно, це є перевагою – особливо коли знижує доступність, але для автоінструменту, який перевозиться в багажнику – це суттєва перевага.
  • Безпека. Тут є сразу два нюанси: перше, звісно, що конструкція коробки для інструментів має передбачати безпечне виймання і складання інструментів, в тому числі і під час роботи. Друга – сучасні (тим більше професійні) інструменти досить дорого коштують, а людська природа не сильно змінилась з кам‘яного віку – іноді у сусіда по роботі може виникнути бажання заволодіти ось цими чуловими плоскогубцями, поки ви відволіклись. Тому ящики для інструментів облаштовуються надійними замками.

Зараз кожен може вибрати собі ящик для інструментів за своїми вподобаннями, зручний, легкий, пристосований саме для його потреб, і підходящий за ціною, розмірами і кількістю використованих інструментів.


Adblock
detector