Дизайн інтер’єру магазину: 7 секретів
Основні правила оформлення магазину:
1. Вкладайте основні гроші у предмети, які ви можете легко забрати з собою.
Не шкодуйте коштів на предмети та обладнання, які максимально впливають на емоції покупця, та які ви можете легко відвезти. Наприклад, телевізори, манекени, світильники основного підсвічування, стійки каси, дивани. Ці предмети візуально найбільш значущі, їх видно здалеку.
2. Дизайн проект магазину має виправляти недоліки простору.
За допомогою дзеркал, світла, кольорів, архітектурних елементів. Якщо не вдається сховати нестачу простору, наприклад, несучу колону, яскраво підкресліть її або надайте їй якусь функцію.
3. Освітлення магазину має ефектно представляти товар, але не сліпити покупця
Важливо, щоб воно було не менше, ніж у ваших сусідів, а краще ще більше. Слідкуйте, щоб світло не зліпило покупця та продавців на касі. Температура спектру освітлення здатна сильно перетворити товар на краще, показати його максимально ефектно — теплий відтінок світла, 3000 — 3800 Кельвінів, підходить для підсвічування шкіри, хлібобулочних виробів, меблів. Холодний відтінок світла, 5000-6000 Кельвінів, добрий для освітлення м’яса, риби, побутової техніки. Його джерело також відіграє велике значення. Наприклад, металогалогенові світильники дають потужне, красиве і презентабельне світло, яке робить ваш товар візуально дорожчим і красивішим.
4. Деталі інтер’єру не повинні відволікати від товару.
Все має працювати лише на товар та його рекламу. Покупець зайшов до магазину на кілька хвилин. За цей час інтер’єр має встигнути підштовхнути його до покупки. Показати товар з найкращого боку та дати інформацію про його головну перевагу.
5. Розкажіть, як користуватись товаром
Наприклад, у магазині одягу варто максимально розставити манекени, які одягнені у підібрані зі смаком комплекти одягу. Тепер покупцеві не доведеться ламати голову, як підібрати одне до одного. Запропонуйте каталоги з одягом, де також можна переглянути готовий підбір одягу та аксесуарів.
6. Інтер’єр магазину має відповідати вашому цільовому покупцю
Не варто робити шикарний інтер’єр у магазині, де продаватиметься низький чи середній за вартістю товар. Це відлякає покупця. І навпаки.
7. Рівень оздоблення інтер’єру має транслювати візуальний ціновий рівень магазину
Візуальний ціновий рівень обробки інтер’єру має бути точно під вашу аудиторію або трохи нижче. Чому?
Демократичність, простота, але дотепність та якісний художній образ інтер’єру – це головний тренд теперішнього часу. Ці інтер’єрні рішення завжди привертають погляд і увагу широкої аудиторії, і не заважають заінтригованому відвідувачеві увійти всередину. Він не боїться, що магазин надто дорогий і гламурний, а він втратить час, відвідавши його.
Краще візуально простіше та дешевше, ніж навпаки.
Але, торгові стелажі, шафи, повинні підкреслювати, покращувати, ефектно представляти ваш асортимент – тому вони можуть бути дорожчими, статуснішими, ніж загальний рівень вашого магазину – і ефектно уявити товар на контрасті з простим, демократичним оздобленням інтер’єру.