Переваги та недоліки металоконструкцій

У сфері будівництва металеві конструкції почали використовувати ще з середини 19 століття, проте найбільш широке поширення вони отримали порівняно недавно. Пояснюється це легко-міцність, безпека і надійність споруди дозволяють проводити монтаж і демонтаж без втрати якості. Сучасні сталеві будівлі користуються колосальною популярністю завдяки простому монтажу, прийнятної вартості матеріалу і надійності. Металеві конструкції використовуються в багатьох областях: для створення виставкових і торгових комплексів, житлової забудови, складів, цехів, комерційних, господарських і спортивних об’єктів. На сьогоднішній день дана технологія вважається і є однією з найбільш вигідних для будівництва будь-яких споруд під ключ, оскільки дає можливість закінчити роботи в найкоротші терміни. Це стосується не тільки найпростіших, але і досить складних об’єктів: опорних конструкцій, висотних будівель, майстерень, виробничих сховищ та іншого.

Типи будівель з ЛМК.

Відповідно до технологічним пристроєм каркаса, будівлі з легких металоконструкцій поділяються на наступні типи:

  1. Прогонові (арочні);
  2. Блокові (з вертикальними стінами);
  3. Шатровий;
  4. Полігональний.

Пролітний тип (арочний)

Конструкція використовується при зведенні виробничих об’єктів З поздовжньо-технічним циклом. Як правило, це конвеєрні підприємства, Автомийки, Склади і ангари. Виробництво в таких приміщеннях повинно мати слабоагресивну або неагресивну середу. Низька ціна конструкції пояснюється економічним витрачанням металу.

Каркас складається з ґратчастих арок, які зігнуті по дузі і приварюються до закладних елементів. Монтаж арки виконується на стрічковий незаглиблений фундамент, з кроком 3-4м.Арки скріплюються болтами, системою поздовжніх і вертикальних зв’язків. Віконні та дверні прорізи монтуються в торцевих стінах будівлі.

Блоковий тип (з вертикальними стінами)

Універсальний тип будови. Застосовується в будівництві житлових каркасних будинків, торгових центрів, офісних будівель і павільйонів. Конструкції даного типу капітальні. Вони не мають обмежень по висоті, ширині і довжині. Є технічна можливість сконструювати кілька прольотів або поверхів. В одноповерховій конструкції розмір прольоту може бути до 40м.проліт багатоповерхового будови не повинен перевищувати 9м. конструкція допускає установку вантажопідйомного кранового обладнання до 10т.

Залежно від поверховості і кількості прольотів використовуються одноярусні або багатоярусні каркасні рами. Монтаж рам здійснюється на залізобетонний фундамент з довжиною кроку 3-9м.Система вертикальних і горизонтальних стикувань гарантує міцність металокаркасу. Покрівля і стіни збираються з сендвіч-панелей.

Шатровий тип

Конструкція використовується при будівництві будівель, проект яких має на увазі наявність великого внутрішнього простору. За рахунок використання надстійких і компактних несучих арок, обсяг корисної площі збільшується. Для посилення конструкції використовуються великогабаритні вироби. Каркасні арки виготовляються з прокатних балок, які зістиковуються на фланцях в процесі зведення. Стикові вузли арок вписуються в півколо. Висота приміщень варіюється від 4 до 12м.прольоти будівель складають 8 – 24м.

В якості зовнішніх навісних конструкцій використовується сталевий оцинкований профлист. Використання листів з більш високою гофруванням візуально покращує зовнішній вигляд будівлі. Збільшується герметизація конструкції.

Полігональний тип

Споруди полігонального типу досягають в ширину до 50 м. і в висоту до 15м.конструкції призначені для розміщення виставкових і торгових залів, спортивних майданчиків. Візуально схожі на шатровий тип конструкцій. Відрізняються формою несучих арок. Арки мають гратчасту форму плоских ферм, що утворюють еліпс. На високоміцних болтах розташовані монтажні фланцеві стики. Арки встановлюються на монолітних залізобетонних стовпчастих або пальових фундаментах. Довжина кроку установки арок від 3 до 6м.в якості огороджувальних конструкцій допустимо використання сендвіч-панелей і листової збірки.

Всі типи споруд з ЛМК зводяться в утепленому і неутепленому вигляді. При будівництві неутепленої конструкції облицювання стін і даху виконується з оцинкованого сталевого профлиста з кольоровим покриттям або без нього. Для утеплених споруд стіни і покрівлі обшиваються тришаровими сендвіч-панелями з проміжною плитою з теплоізоляційного матеріалу.

Додатково, будівлі з ЛМК комплектуються відливами, коньковимі елементами, воротами, підйомною технікою, вітражами.

Переваги застосування сталевих конструкцій:

  • Скорочення термінів будівництва;
  • Скорочення логістичних витрат;
  • Гнучкість планувальних рішень;
  • Екологічність. Можливість утилізації;
  • Типове проектування і будівництво;
  • Якість. Міцність і довговічність;
  • Висока сейсмостійкість.

Сталеві конструкції дозволяють об’єднувати функціональність і архітектуру в одне ціле. Сталь це свобода реалізації Ваших ідей.