Як правильно об’єднати кухню і вітальню у квартирі
Об’єднана кухня з вітальнею – популярне дизайнерське рішення як для квартир, так і для приватних будинків. Саме на кухні та в зоні відпочинку найчастіше збирається сім’я для спільного сніданку, спілкування чи зустрічей із гостями. Дуже часто у наших проектах замовники вирішують поєднати дві кімнати вже на стадії оздоблювальних робіт. Однак це не так просто, як здається на перший погляд. Адже важливо враховувати планування, стіни, розташування мокрих зон та інші нюанси. Далі з’ясуємо, чи варто взагалі поєднувати дві кімнати, і як це зробити правильно з погляду логіки та дизайну інтер’єру.
Все починається з планування
Вибір планувального рішення слід продумати ще етапі купівлі житла. Іноді розміщення мокрих зон настільки незручне, що про об’єднання простору не може бути й мови. Доглядаєте нову квартиру? Не полінуйтеся вивчити план приміщення та з’ясувати такі подробиці:
Наявність несучих стін, які заборонено прибирати. Як бути, якщо між кухнею та вітальнею якраз така несуча стіна? У найкращому разі вдасться зробити дверний отвір, у гіршому – про об’єднання зон доведеться забути.
Розташування газового обладнання. Загальні правила безпеки не дозволяють поєднувати з кухнею, обладнаною газом, приміщення для відпочинку та сну. Найкраще рішення у такому разі – скляна або розсувна перегородка.
Місцезнаходження кухні. Тут ми розповідали, у яких випадках можна перенести кухню. Найчастіше ви будете змушені планувати кухню саме в тому місці, де вона знаходиться за планом. Збільшити площу кухні за рахунок вітальні та коридору допускається, якщо немає газового обладнання
Найзручніше для всіх, якщо кухня-вітальня буде розміщена ближче до виходу з квартири. Це зумовлено тим, що гості зможуть одразу потрапити до призначеного для зустрічі приміщення, а не до спальні чи дитячої кімнати.
Розподіл функціональних зон на кухні-вітальні
Якщо всі карти зійшлися, і в новій квартирі виходить поєднати дві кімнати, можна переходити до наступного етапу – зонування. В об’єднаній кухні-вітальні, як правило, виділяють кілька функціональних зон: місце для кухонного гарнітура, холодильника та плити, сектор для приготування їжі, обідню зону та місце відпочинку з м’якими меблями.
Вирішити це питання самостійно складно. Краще звернутися за допомогою до досвідченого дизайнера, який складе індивідуальний проект та зробить приміщення ергономічним та комфортним.
Дизайнери компанії Іоносфера виділили кілька універсальних порад, які допоможуть уникнути помилок під час ремонту кухні-вітальні.
Зносостійкі покриття для підлоги. Для обідньої зони краще вибрати плитку — практичний і довговічний матеріал, якому не страшна вода або падіння важких предметів (ніж, посуд). У зоні відпочинку доречним буде ламінат, паркетна дошка, вініл.
Комбіновані матеріали для оздоблення стін. Якщо для кухні правильним варіантом буде плитка або фарба, стіни у вітальні можна декорувати штукатуркою, дерев’яними панелями, шпалерами.
Продумане меблювання кухні. Спочатку слід вибрати місце для робочої поверхні, побутової техніки, холодильника та меблів. Можливо, концепція з центральним островом або барною стійкою буде підходящою, або класичне лінійне розташування меблів.
Вдале місце для обіднього столу. Важливо не тільки виділити місце для столу, але також врахувати розміщення стільців (за кількістю людей) та зручний прохід. Сніданок або обід у колі сім’ю буде приємнішим, якщо обідня зона буде розташована біля вікна.
Встановлення витяжки. Щоб уникнути кухонних ароматів по всій квартирі, рекомендується не заощаджувати та встановити сучасну потужну витяжку.
Для облаштування дизайну інтер’єру вітальні немає чітких та суворих правил. Центральним місцем зони відпочинку є камін, телевізор або проектор, навколо яких встановлюються зручні м’які меблі (модульний комплект або диван з кріслами), журнальний столик, світильники та інші деталі.